System ERP firmy Microsoft

admin, 28 marca 2013

Microsoft Dynamics AX 2012 oferuje rozbudowane funkcje do zarządzania zasobami i większą sprawność operacyjną w kluczowych obszarach firmy.

Firma Microsoft poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Microsoft Dynamics AX 2012, wyposażonego w nowe funkcjonalności i oferującego klientom nowe możliwości rozwoju prowadzonego biznesu. 

Nowy Dynamics AX umożliwia firmom z całego świata przekształcenie się w dynamicznie działające przedsiębiorstwa. W szybko zmieniającym się świecie firmy potrzebują rozwiązań biznesowych nowej generacji, które są szybkie we wdrożeniu, łatwe w użyciu i płynnie współpracują z innymi technologiami Microsoft, umożliwiając osiągnięcie maksymalnej synergii.

Nasze rozwiązania biznesowe stanowią znaczącą wartość dla klientów dzięki prostocie  obsługi i łatwości wdrożenia – komentuje Kirill Tatarinov, prezes Microsoft Business Solutions. – Zestaw nowych funkcjonalności systemu Microsoft Dynamics AX 2012 w połączeniu z innowacyjnymi możliwościami w obszarze sieci społecznościowych, mobilności, współpracy, wydajności i zasobów analitycznych, inspiruje ludzi do wydajniejszej pracy i rozwoju ich działalności – dodaje.

Możliwości rozwiązania w sektorze Enterprise

Ze względu na wzrost tempa prowadzenia biznesu i rosnące możliwości na rynkach wschodzących, przedsiębiorstwa domagają się rozwiązań, które mogą być szybko wdrożone, umożliwiając pracownikom podejmowanie bardziej świadomych decyzji biznesowych i wpływając na globalny rozwój działalności. Microsoft Dynamics AX 2012 jest dostępny na całym świecie w wielu językach, z uwzględnieniem różnych regulacji prawnych, które mogą być zarządzane z poziomu pojedynczej instalacji. W dobie intensywnego rozwoju we wszystkich dziedzinach przemysłu, elastyczność i dynamika rozwiązania jest ogromnie ważna – nawet dla firm pragnących wykorzystać Dynamics AX w połączeniu z przestarzałymi rozwiązaniami.

W takich przedsiębiorstwach jak Sematic Group koordynacja globalnych operacji jest wykonywana z dużą prędkością. Globalny producent komponentów do drzwi w windach aktualnie prowadzi operacje we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Chinach na pojedynczej instalacji systemu Microsoft Dynamics AX 2012 . Umożliwia to firmie scentralizowany wgląd w operacje i platformę, zapewniając spójne współdziałanie między lokalizacjami. Dzięki uwzględnieniu wszystkich lokalizacji krajowych w jednym rozwiązaniu i scentralizowanemu dostępowi, planowane rozszerzenie systemu na kolejne miejsca będzie łatwiejsze. W ten sposób można osiągnąć średnią w postaci jednego kraju na miesiąc w okresie następnego roku.

Posiadanie wspólnego repozytorium dla klientów, dostawców i danych produktowych wiązało się z początkowym wysiłkiem związanym ze standaryzacją typowych procesów biznesowych w całej naszej międzynarodowej organizacji – przyznaje Luca Caremoli, chief information oficer, Sematic. – Teraz posiadając jeden, wspólny system ERP, stajemy się jednością. Nasi pracownicy na całym świecie stanowią integralną część jednej firmy – dodaje.

Microsoft Dynamics AX 2012 wprowadza również przełomowe możliwości business intelligence oparte na Microsoft SQL Server. Ważne informacje są dostarczane do wszystkich obszarów przedsiębiorstwa szybko, intuicyjnie i w kontekście tego, co dany użytkownik robi. Ta łatwość użytkowania i szybkość działania systemu jest niezwykle ważna dla lepszego podejmowania decyzji w biznesie w przypadku takich firm jak Lotus F1 Team, który niedawno wdrożył  nową wersję systemu Microsoft Dynamics AX 2012. Zespół wybrał rozwiązanie, aby wspierało ono proces gromadzenia bieżących informacji, podejmowania świadomych decyzji, konkurowania o fundusze, i – w końcu – konstruowania szybkich samochodów. Implementacja rozwiązania pomoże zwiększyć wydajność produkcji, unikając marnotrawstwa zasobów, umożliwi szybkie dostarczanie informacji do osób pracujących zdalnie i usprawni współpracę ze środowiskiem HR w celu zarządzania zestawem kompetencji pracowników wymaganych dla nowych procesów.

Microsoft Dynamics jest kluczem do naszej transformacji biznesowej. Z jednej strony sprawi, że każdy członek zespołu będzie skoncentrowany na wykonywaniu swojej pracy, nie tracąc czasu na przenoszenie informacji z jednego systemu do drugiego – mówi Patrick Louis, CEO, Lotus F1 Team. – Po drugie system pomoże nam szybciej wdrażać zmiany w samochodzie oraz wskaże, jak to zrobić, pozwalając na szybsze wprowadzenie ulepszeń na torze – dodaje.

Nowa wersja Microsoft Dynamics AX 2012 wprowadza wiele przełomowych innowacji dla branży produkcyjnej, detalicznej, usług profesjonalnych i sektora publicznego. Bogaty zestaw funkcji branżowych i podstawowych funkcji ERP w jednym, kompleksowym rozwiązaniu umożliwia przedsiębiorstwom osiąganie długofalowych korzyści – komentuje Adam Komorowski, Dyrektor Działu Aplikacji Biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft.