Bezpłatne szkolenia – Zwiększ sprzedaż i umocnij relacje z klientami

admin, 21 listopada 2012

Zwiększ sprzedaż i umocnij relacje z klientami

Firmy Microsoft i XPLUS zapraszają na cykl bezpłatnych warsztatów online z zakresu możliwości systemu CRM w obszarze sprzedaży i obsługi klienta

Już 27 listopada odbędzie się pierwsze z czterech spotkań online, organizowanych przez firmy Microsoft i XPLUS, którego tematem przewodnim będzie zarządzanie portfelem klientów. Następne warsztaty odbędą się w dniach 29 listopada oraz 4 i 6 grudnia. Będą one kolejno poruszały następujące zagadnienia: „Jak efektywnie zarządzać sprzedażą i marketingiem”, „Obsługa klienta” oraz „Licencjonowanie i wdrożenie”.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Są one skierowane do kadry menedżerskiej, a ich głównym założeniem jest pokazanie sposobów na zwiększanie sprzedaży poprzez budowanie relacji z klientami przy wykorzystaniu funkcjonalności Microsoft Dynamics CRM 2011, Microsoft Office 365, Microsoft SharePoint 2010, Microsoft Exchange oraz Microsoft Lync 2010.

Uczestnicy spotkań dowiedzą się m.in. jak budować i zarządzać portfelem klientów, w jaki sposób zwiększyć marżę wykorzystując budowanie lojalności klientów, jakie możliwości daje platforma Microsoft Dynamics CRM w zakresie wsparcia procesów pozyskiwania i obsługi klientów, a także jak należy przygotować się do wdrożenia systemu klasy CRM, w jaki sposób wyznaczać cele wdrożenia, jak sprzedawać usługi i zarządzać procesem ich realizacji oraz czy rozwiązania w chmurze się opłacają.

Aplikacje biznesowe często są postrzegane jako zbyt drogie i przez to niedostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dodatkowo, pracownikom wydaje się, że ich wdrożenie zajmuje wiele czasu i jest pracochłonne – na seminarium przekonają się jednak, że to nie zawsze musi być prawdą.

„Chcemy obalić ten mit, prezentując rozwiązania dostępne w chmurze oraz sposoby sprawnego wdrażania realizowanego sprawdzoną metodologią Microsoft Sure Step – Rapid” –  komentuje Szymon Świątek, Solution Consultant, XPLUS SA. „Mogę zapewnić, że dysponując szeregiem gotowych rozwiązań, wspierających różne obszary biznesu, takie jak sprzedaż, marketing, obsługa klienta, wynajem maszyn, web marketing, portal dla klientów i partnerów czy kreator dokumentów, możemy zagwarantować realizację pełnego wdrożenia w maksymalnym czasie 30 dni” – dodaje. 

Na webinarium zostanie zaprezentowana metodologia wdrożenia Microsoft Sure Step – Rapid, która znacząco skraca czas i zmniejsza koszt wdrożenia systemu. Co więcej, metoda ta pozwala już na etapie analizy procesów biznesowych przedsiębiorstwa przedstawić niemalże gotowy system. Następnie przygotowana zostaje dokumentacja wprowadzonych modyfikacji, migracja danych, szkolenia, a na końcu start produkcyjny. 

Uczestnicy spotkania poznają metodologię wdrożenia rozwiązania CRM, polegającą na uruchomieniu systemu najbardziej zbliżonego do standardu „out of the box”. Pozwala to zoptymalizować czas i koszt wdrożenia, zredukować koszty eksploatacji systemu, zaplanować jego rozwój w kolejnych latach oraz zapewnić szybki zwrot z inwestycji ROI.

„Sprzedaż i obsługa klienta to trudne obszary do zarządzania. Chcemy pokazać uczestnikom webinariów, że można jednak efektywnie nimi zarządzać przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi informatycznych” – mówi Monika Burdach, Business Solutions Marketing Manager, Microsoft. „Oferowane przez nas rozwiązania to nie tylko technologia, lecz też także pewna koncepcja biznesowa, nieodzowna w zarządzaniu obszarami i wydajnością firmy” – podsumowuje. 

Na webinaria można zarejestrować się poprzez stronę  http://www.warsztaty.xplus.pl/news/index.html oraz za pośrednictwem profilu Microsoft Dynamics CRM na Fecebooku https://www.facebook.com/MicrosoftDynamicsCRM.