Oprogramowanie dla firm i Biur Rachunkowych CDN Optima

admin, 1 grudnia 2011

Oprogramowanie dla firm i Biur Rachunkowych CDN Optima.

Efektywne funkcjonowanie firmy na konkurencyjnym rynku Unii Europejskiej wymaga zaawansowanych i zarazem skutecznych narzędzi biznesowych, które prócz możliwości bieżącego ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych pozwalają ogarnąć pełen obraz działalności operacyjnej i finansowej firmy.

Bez wątpienia do takich narzędzi można zaliczyć programy komputerowe dla firm CDN Optima oraz CDN XL. Dzięki regularnym aktualizacjom programy dla firm CDN Optima i CDN XL są zawsze zgodne z przepisami . CDN Optima jako program do zarządzania firmą, obsługi sprzedaży, księgowości, kadr i płac doskonale sprawdzi się zarówno w małych firmach jak i tych większych. Możliwość obsługi wielu magazynów (w tym magazynów odległych) w module handlowym doskonale sprawdza się w firmach wielooddziałowych. Program CDN Optima to również doskonałe oprogramowanie dla Biur Rachunkowych.

Dzięki dedykowanemu modułowi Biuro Rachunkowe, CDN Optima to prawdopodobnie najlepszy na rynku program dla Biura Rachunkowego pozwalający skutecznie działać na wszystkich etapach obsługi klienta.

Oprogramowanie dla firm CDN Optima pracuje w środowisku Microsoft Windows zarówno w wersji jednostanowiskowej jak i wielostanowiskowej, może też pracować jako aplikacja uruchamiana w ramach usług terminalowych.

Program do zarządzania firmą CDN Optima posiada budowę modułową co zapewnia dużą elastyczność konfiguracji oraz możliwość rozbudowy oprogramowania w miarę rosnących potrzeb firmy. Program CDN Optima posiada ergonomiczny i przejrzysty interfejs, który ułatwia pracę z systemem nie tylko zaawansowanym użytkownikom ale również tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją „przygodę” z oprogramowaniem CDN Optima.

Oprogramowanie dla firm CDN Optima składa się z następujących modułów:

1. Księgowość

 • CDN Optima Kasa Bank
 • CDN Optima Księga Podatkowa
 • CDN Optima Księga Handlowa
 • CDN Optima Środki Trwałe
 • CDN Optima Płace i Kadry
 • CDN Optima Biuro Rachunkowe

2. Handel i Usługi

 • CDN Optima Faktury
 • CDN Optima Handel
 • CDN Optima e-Sklep
 • CDN Optima Detal
 • CDN Optima Serwis

 
3. Zarządzanie

 • CDN Optima Analizy
 • CDN Optima Pulpit Menadżera
 • CDN Optima CRM
 • CDN Optima Obieg Dokumentów
   

Oczywiście oprogramowanie dla firm CDN Optima współpracuje z urządzeniami zewnętrznymi takimi jak: kasy fiskalne, drukarki fiskalne, drukarki etykiet oraz drukarki kodów kreskowych.

Comarch Optima – Funkcjonalność
Comarch Optima to oprogramowanie stworzone z myślą o mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. Oferuje zaawansowaną funkcjonalność, pozwalającą na objęcie systemem wszystkich kluczowych procesów zachodzących w firmie, przy zachowaniu niedużych kosztów wdrożenia.

Comarch Optima

Handel i magazyn
Moduł pozwala na prowadzenie optymalnej gospodarki magazynowej i aktywnie wpływa na obniżenie kosztów składowania towaru . W szybki i łatwy sposób umożliwia wystawianie dokumentów magazynowych oraz automatyczne przekształcanie ich w dokumenty handlowe. Wśród wielu funkcjonalności znajdziemy m.in. wielomagazynowość, obsługę opakowań kaucjonowanych czy wsparcie dla procesu kompletacji.

Księgowość i środki trwałe
Comarch Optima posiada moduły do prowadzenia pełnej księgowości oraz rozliczeń w oparciu o księgę przychodów i rozchodów. Pracę działów finansowych przyspieszają i usprawniają liczne ułatwienia, jak możliwość księgowania według definiowalnych schematów księgowych czy automatycznego generowania i wysyłania e-deklaracji z potwierdzeniem odbioru. Moduł Środki Trwałe pozwala na kompleksową obsługę  gospodarowania środkami trwałymi, wartościami niematerialnymi i prawnymi, czy wyposażeniem dodatkowym.

Płace i kadry
System Comarch Optima zapewnia wparcie działów kadrowo-płacowych oraz zwiększa wygodę i efektywność ich pracy dzięki automatyzacji wielu procesów. Moduł jest w pełni zintegrowany z programem Płatnik, co gwarantuje sprawność rozliczeń z ZUS, a stale tworzone aktualizacje gwarantują zgodność programu ze zmieniającymi się przepisami prawa.

CRM
Planowanie i ewidencjonowanie kontaktów z klientami oraz harmonogramowanie pracy są niezwykle ważne dla podniesienia i utrzymania wysokiego poziomu konkurencyjności przedsiębiorstwa. Dlatego właśnie Comarch Optima została wyposażona w moduł CRM, dzięki któremu zarządzanie kontaktami z klientem oraz przydzielanie zadań poszczególnym pracownikom i kontrola stopnia ich wykonania stają się łatwiejsze i bardziej efektywne.

Analizy
Trafne podejmowanie decyzji biznesowych ma kluczowe znaczenie dla kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Comarch Optima Analizy to ponad 200 typów analiz, prezentujących dane ze wszystkich modułów systemu w formie przestawnych tabel, diagramów, wykresów. Dzięki zaawansowanej funkcjonalności pomaga w podejmowaniu strategicznych decyzji we wszystkich obszarach działalności firmy.

Pulpit Menadżera
Dla dobrego zarządzania firmą niezbędna jest stała kontrola zachodzących w niej procesów. Comarch Optima Pulpit Menadżera to możliwość wglądu w aktualny stan przedsiębiorstwa z każdego miejsca na świecie. Wystarczy zalogować się do modułu poprzez przeglądarkę internetową, aby mieć dostęp do analiz obrotów, stanów magazynowych, raportu sprzedaży i zakupów oraz wielu innych danych.

Obieg dokumentów
Nieustannie zwiększająca się ilość dokumentacji w firmie sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw zastępuje dokumenty papierowe elektronicznymi. Comarch Optima zawiera łatwy w obsłudze system obiegu dokumentów. Za jego pomocą można m.in. tworzyć dokumentację, wiązać ze sobą dokumenty, definiować ścieżki obiegu oraz przydzielać operatorów.

Faktury
To bardzo proste w obsłudze narzędzie do wystawiania dokumentów handlowych. Intuicyjny i przyjazny interfejs pozwala w szybki sposób tworzyć wszystkie typy faktur i paragony, a okno sprzedaży dedykowanej umożliwia prowadzenie sprzedaży na indywidualnych warunkach klienta.

Detal
Ten moduł Comarch Optima to doskonałe narzędzie do prowadzenia sprzedaży detalicznej na stanowiskach kasowych. Bardzo prosty i intuicyjny interfejs, współpraca z ekranami dotykowymi i czytnikami kodów kreskowych sprawiają, że Detal sprawdzi się wszędzie tam, gdzie o zadowoleniu klienta decyduje szybkość i sprawność obsługi.

Obsługa serwisowa
Obsługa formalna zleceń serwisowych powinna zabierać jak najmniej czasu, aby ułatwić pracę serwisantom i podnieść poziom obsługi klienta. Comarch Optima Serwis został skonstruowany tak, aby usprawniać przyjmowanie i ewidencjonowanie zleceń serwisowych, harmonogramowanie prac oraz fakturowanie wykonywanych czynności. Jego zastosowanie to także ułatwienie pracy zaplecza warsztatu.

Rozliczenia
Dzięki modułowi Kasa/Bank Comarch Optima pozwala na stałą kontrolę przepływu środków pieniężnych w firmie. Możliwość prowadzenia i rozliczania dowolnej ilości kas i rachunków bankowych, rozliczanie dokumentów, ewidencja wierzytelności czy obsługa bankowości elektronicznej to tylko niektóre zalety modułu Kasa/Bank.